Z New Yorku do Magna gallery – Sofia Tureková predvedie výber z módnej tvorby

Piešťanka Sofia Tureková si v roku 2015 odniesla palmu víťazstva v súťaži Hľadáme nové tváre módnej scény, ktorá je pravidelnou súčasťou Bratislavských módnych dní. Ako jednu z hlavných cien získala možnosť predstaviť svoju kolekciu na Slovak Fahion Night v New Yorku. Titul obhájila a znovu zažiarila na Bratislavských módnych dňoch jar/leto 2016, ktoré sa konali od 13. do 15. apríla v hoteli Double Tree by Hilton. Na jesennom newyorskom týždni módy sa potom minulý rok mladá slovenská návrhárka predviedla dielami z kolekcií Optimista a Metamorfózy, s ktorými si získala publikum i odbornú verejnosť. Výber z doterajšej tvorby po prvý raz uvedie vo svojom rodnom meste – už v piatok 9. júna o 18,00 h slávnostne otvorí výstavu v Magna gallery s názvom SOF.T.

Pod touto značkou študentka renomovanej umeleckej vysokej školy Saint Martins vo Veľkej Británii aj tvorí a portfólio jej modelov nájdete na interneovej stránke www.sofiaturekova.com. Pre návštevníkov Magna gallery chystá Sofia ukážky vybraných modelov z úspešných kolekcií. Kurátorom výstavy SOF.T je známy piešťanský architekt Bohuslav Pernecký a vidieť ju môžete počas otváracích hodín do 4. júla tohto roku.

Úspechy mladej návrhárky si všimli aj v slovenskom rozhlase, kde v relácii Naši a svetoví, pozvala poslucháčov aj na svoju prvú výstavu v Piešťanoch – v našej malej umeleckej galérii.

S O F I A   T U R E K O V Á

is a fashion designer born in Slovakia, currently studying at the number one fashion university, CENTRAL SAINT MARTINS in London, the United Kingdom.

She started her career-path at the very youth age, participating in many local and foreign fashion contests and fashion shows. Slovakia and its culture has had a strong impact on her artwork. In 2013, The Slovak National Museum presented  her folk-influenced fashion collection ‘ORNAMENT’ at the Maison de l’Artisanat et des Métiers d’Art in Marseille, France.

Her collections are conceptual, often creating a dramatic atmosphere by incorporating varying shapes aiming to express feelings via transparency and construction. The Sofia woman does not use low necklines and transparencies to seduce. The Sofia woman is a confident, fearless female who can be just as seductive without revealing too much. Applied garment patterns in her collections are on the borderline between art and wearability of clothes, aspiring to capture the customer with a relaxed feeling of tasteful elegance.

In 2015, Sofia became the winner of the Bratislava Fashion Days and her exceptional talent has catapulted her straight onto the New York Fashion Week to present the avant-garde collection, named „THE OPTIMIST“.

As emerging designer, Sofia is also dedicated to look for sustainable solution within fashion.

Prejsť na začiatok