Vianočný BazArt otvára svoje brány už v stredu 9. decembra

Jedinečný Vianočný BazArt, v ktorom vybraní súčasní slovenskí a českí umelci ponúknu svoje diela: maľby, grafiky, porcelán či šperky s originálnym dizajnom ako umelecké darčeky za „sviatočné“ ceny opäť otvára svoje brány.  Výstava, spojená s predajom, sa začína už od stredy 9. decembra v našej piešťanskej Magna gallery vedľa OC Aupark na Teplickej ulici.

Do podujatia sa zapojili až dve desiatky autorov rôzneho zamerania, veku, štýlu i skúseností. Každý z nich sa však vyprofiloval ako etablovaná osobnosť umeleckej scény na Slovensku. Návštevníci tak môžu získať za veľmi priaznivé ceny diela mladých, no výrazných výtvarníkov slovenskej scény ako  Matúš Maťátko, Monika Pascoe Mikyšková, Marek Jarotta, Lucia Horvátová, Minka Klbečková, Lucia Kováčiková či rodáčka z Piešťan Lívia Mezovská. Chýbať nebudú ani stálice tohto už tretieho ročníka BazArtu v Piešťanoch – Petr Hůza, Branislav Novotný, Markéta Nováková, Mira Podmanická. Novinkou je účasť renomovaných slovenských umelcov, ktorí v tejto malej, no menom stále rastúcej galérii absolvovali aj samostané výstavy: Laca Terena a Adam Szentpéteryho. Ďalšími, ktorí sa predstavia v Magna gallery po prvý raz sú Jozef Danglár Gertli, Matej Rosmány, Karin Patúcová Lunterová, Filip Sabol, Ján Vasilko, Adam Šakový a Zuzana Mlynárčiková.

„Vianočný bazART galérie Magna je v piešťanskom prostredí unikátny formát kolektívnej výstavy vybraných autorov, spojenej s možnosťou zakúpenia prezentovaných diel. Horná cenová hranica vystavených artefaktov bola vopred stanovená, preto si všetci milovníci umenia môžu nájsť malé či väčšie umelecké alebo dizajnové dielo podľa svojho vkusu za skutočne snové ceny. Načasovanie podujatia do predvianočného času umožňuje záujemcom spojiť výhodnú investíciu do kvalitného slovenského umenia a dizajnu s “ulovením” originálneho a jedinečného darčeku,“ pozýva všetkých kurátorka a historička umenia Silvia Lacková – Čúzyová, ktorá s galériou Magna spolupracuje aj dramaturgicky na pláne podujatí či výbere umelcov.

Vianočný BazArt pokračuje aj po sviatkoch a jeho ukončenie plánujú organizátori na 17. januára. S niektorými z oslovených umelcov sa však v Magna gallery určite ešte stretnete aj počas budúceho roka.

PR

Prejsť na začiatok