Lehce zobrazeno Alenou Holou a Petrom Balharom

Galéria Magna Gallery Vás pozýva na novembrovú výstavu dua českých autorov – výtvarníčky Aleny Holej a grafika aj sochára Petra Balhara. Vernisáž sa uskutoční v piatok 7. novembra v tradičnom čase o 18,00 h.

photo99

Alena Holá (nar. Klatovy, 1968) vyštudovala Vysokú školu uměleckoprůmyslovú v Prahe, ateliér oděvního výtvarnictví.

V súčasnosti žije na Šumave, venuje sa tvorbe interiéru, nástennej maľbe, sgrafitu a ilustrácii. Spolupracuje s akademickým maliarom a dizajnérom Otom Bláhom. Voľný čas tráví gardeningom. Z jej realizácií stoja za zmienku napríklad:  Chateau Mcely 2005-2013, Mcely Bouquet 2010-2014, Zámek Jinošov 2012-2013, Palác Dlouhá, Praha 2014, Penzion Rudík, Železná Ruda 2006-2008 a ďalšie.

Po pobyte na zámku Chateau Mcely, kde realizovala nástenné maľby, sa stala ilustrátorkou rozprávkovej knižky Nely princezna ze Chateau Mcely, ktorú napísala súčasná majiteľka zámku Inéz Cusumano, ktorú inšpirovala jej dcérka.

Petr Balhar (1967) pochádza z Bratislavy. Po štúdiu v ateliéri ilustrace a grafiky na Vysokej škole uměleckoprůmyslovej v Prahe, absolvoval polročnú stáž v Hamburgu. Najskôr sa venoval voľnej grafike, knižnej grafike a ilustrácii,  pracoval pre reklamné agentúry a film. Od roku 2002  vystavuje trojrozmerné drevorezby – drevené plastiky a realizuje ich do interiérov. Stálou inšpiráciou sú preňho miesta v prírode a umenie kultúr duchovnej transformácie.

Prejsť na začiatok