Súčasťou Kursalonu galéria v Auparku!


Ak ste koncom minulého týždňa prechádzali Teplickou ulicou okolo Auparku, iste ste si všimli nezvyčajný ruch v malom priestore na začiatku obchodného domu. Práve vtedy sme tu totiž otvárali novú prevádzku spoločnosti Kursalon- predajnú galériu súčasného najmä českého a slovenského umenia. Dostala názov MAGNA GALLERY s dovetkom Galéria plná energie, podľa spoločníka a zakladateľa eseročky, pôvodného prevádzkovateľa Kursalonu a  v súčasnosti expandujúceho dodávateľa energií na slovenskom trhu – spoločnosti MAGNA E.A., s.r.o. Piešťany.

Spojenie Kursalonu s galériou sa môže na prvý pohľad zdať trochu netradičné, avšak pripomeňme si, že už stavitelia budovy v parku – Winterovci mali v pláne vytvoriť centrum kultúry a spoločenského života. Spoločnosť Kursalon sa v tejto myšlienke snaží (v rámci svojich možností) pokračovať a prinášať okrem dobrého jedla aj pridanú hodnotu v podobe koncertov, divadelných predstavení, výstav fotografií, literárnych besied, čítačiek.  Ponovom tak k nim pribudnú výstavy a ponuka umeleckých diel.

Prvými návštevníkmi novej galérie v centre boli samotní autori – približne štyri desiatky profesionálnych výtvarníkov prijalo pozvanie na veľké otvorenie  malých priestorov vo štvrtok 22. novembra a všetci bez výnimky ocenili  zaujímavý interiér i umiestnenie kultúrneho stánku na frekventovanej tepne v meste. Zástupca verejnosti bol v tento deň najpovolanejší – prvý občan mesta – primátor Remo Cicutto, ktorý galérii zaželal hlavne veľa návštevníkov.

S ohľadom na metre štvorcové bola úvodná vernisáž diel renomovaného slovenského umelca Martina Borodáča o deň neskôrv piatok 23. 11. určená tiež iba pozvaným hosťom. (I tak však praskala vo švíkoch, čo nás veľmi teší a ďakujeme všetkým, ktorí prišli!)

Vystavené originály si však teraz – už v pokoji aj bez pozvánky –  môžete v MAGNA GALLERY v OC Aupark  pozrieť od utorka do piatka od 13,00 h do 18,00 h a v sobotu dopoludnia.  Všetky sú predajné a nájdete ich na prvom podlaží galérie. (Viac informácií o autorovi a jeho dielach prinesieme už čoskoro!)

Okrem diel Martina Borodáča ponúkame na prízemí i práce ďalších umelcov, ich zoznam pre vás  takisto pripravujeme.

Tešíme sa na vašu návštevu!

 Foto: J. Ondreička.

Prejsť na začiatok