Stretnutie/Setkání spája oba národy
Novembrová výstava v maGna gallery s názvom Stretnutie/Setkáni spája štyroch umelcov zo Slovenska Čiech. Slovenská strana je na domácej pôde v prevahe a zastupujú ju: Andrej Augustín, Roman Balogh, Mário Flaugnatti, českú doplnia diela Jiřího Vápa. Výtvarníkov, ktorých okrem lásky k umeniu spája aj podobné videnie sveta, oslovil s ponukou na spoločnú výstavu Andrej Augustín, ktorého diela mohli vidieť návštevníci v maGna gallery už v lete. Vernisáž sa uskutoční v priestoroch galérie v piatok 8.11. o 18,00 h. Výstavu si môžete pozrieť v pracovné dni od 13,00 h do 18,00 h až do 4. decembra. Pozývame Vás!
http://www.net-tv.sk/?kat=12&rela=220
http://www.jirivap.com/fotogalerie/
Akademický sochár Jiří Váp
* 2. 5. 1965 Zlín
Štúdium
SUPŠ Uherské Hradište
VŠUP Uherské Hradište (keramika a porcelán)
V súčasnosti pracuje v Zlíne, venuje sa maľbe a kresbe.
Výstavy v roku 2013
Praha – spolu s L. Bártom
Brno – spolu s A. Augustínom
Zlín – spolu s T. Vápom
Akademický maliar Andrej Augustín
*16. 4. 1964 v Bratislave
1979 – 1983 Stredná škola umeleckého priemyslu, Bratislava
1983 – 1989 vysoká škola umelecko průmyslová, Praha
Zaoberá sa maľbou, kresbou, ilustráciou, textilnou tapisériou, maľbou na keramiku
V deväťdesiatych rokoch dlhodobo pracovne pôsobil v Prahe, kde spolu s manželkou
Ivicou viedli galériu Enyky benyky.
Nezanedbateľná je i jeho výstavná činnosť. Svoje diela prezentuje doma aj v zahraničí, má za sebou viac ako 50 samostatných výstav. Vo voľnej tvorbe sa venuje najmä maľbe akrylom a kresbe pastelom.
Je členom Združenia grafikov a Klubu textilných výtvarníkov Arttex, kde dlhé roky pôsobil vo funkcii predsedu združenia.
Za svoju tvorbu získal ocenenie Excellence award v Japonsku – Cenu japonských telekomunikácií a pôšt za návrh známky. Na Bienále grafiky v Havířove získal druhú cenu za grafické dielo Muž a žena.
Súčasťou jeho práce je aj realizácia medzinárodného projektu Trienále textilu, bez hraníc , je spoluzakladateľom nadácie Detská nádej, ktorá pomáha deťom s onkologickým ochorením.
Akademický maliar Mário Flaugnatti
Narodil sa 21.9.1964 v Trnave. Venuje sa reštaurovaniu historických pamiatok a voľnej tvorbe – maľbe, keramike….
Štúdium
1978 -1982 – Stredná umelecko-priemyselná škola, Odbor keramika, Košice
1983 -1989 – Vysoká škola výtvarných umení Bratislava, Odbor reštaurovanie pamiatok
Pôsobenie
1990 – 1991 – Pedagóg, nadstavbové štúdium reštaurátorstva v Košiciach
1992 – voľné povolanie ako reštaurátor pamiatok
1998 – spoluzakladateľ spoločnosti ARCA v.o.s. – reštaurátorská činnosť
2004 – zakladá TERRAM s.r.o. – reštaurátorská a stavebná činnosť
Akademický maliar Roman Balogh
Narodil sa v znamení vodnára 8.februára 1964 v Bratislave.
V rokoch 1979 – 1983 študuje na Strednej škole umelecko – priemyslovej v Bratislave. Počas štúdia v roku 1982 sa zúčastňuje na výstave environmentálneho plagátu v Nairobi usporiadanej UNESCO. V roku 1983 začal študovať na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na katedre grafiky. Návrhom mierového plagátu pre OSN sa zúčastnil medzinárodnej výstavy v New Yorku. Na tomto základe mu bola udelená čestná medaila OSN za podporu jej činnosti a šírenie vznešených cieľov. Po ukončení absolutória v roku 1989 pôsobil rok v Prahe. Prvú samostatnú výstavu otvoril v roku 1993 v galérii Grémium v Bratislave. Vystavoval doma aj v zahraničí, zúčastnil sa mnohých spoločných výstav, ako Slovenské umenie na Montparnase v Paríži, Európske paralely v bratislavskej Starej radnici, kde o rok neskôr otvoril samostatnú výstavu. Zúčastnil sa výstavy v Normandii, spoločnej výstavy v Talianskej Ancone a na Sicílii. V poslednom období vystavoval samostatne v bratislavskej galérii Michalský dvor. V roku 2009 sa zúčastnil benefičnej výstavy Umelci deťom v priestoroch objektu Vienna Gate v Bratislave. V roku 2012 spoločne s ďalšími slovenskými a českými umelcami predstavil svoje obrazy na zámku v Letoviciach na Morave.
V súčasnosti tvorí a žije v Bratislave.