Korzo II predstaví od 16. januára desať autorov z klubu ARTTEX

ARTTEX  je umelecká tapiséria realizovaná spôsobom netkanej textilie, registrovaná od roku 1955 ako ochranná známka. Minulý rok diela, vytvorené touto unikátnou technikou, predstavila na výstave Súhvezdie radosti v piešťanskej galérii Magna výtvarníčka Ľuba Suchalová Harichová.  Už o pár dní vystaví svoje tapisérie a objekty v tých istých priestoroch na podujatí Korzo II spolu až desať výtvarníkov, združených v Klube textilných výtvarníkov ARTTEX.

 Základným materiálom je čistá vlna (rúno) s protimoľovou úpravou. Pri tvorbe je možné kombinovať farebné rúno aj s iným mäkkým textilným materiálom. Výsledným produktom je výtvarné dielo (tapiséria), pripomínajúce svojím vzhľadom gobelín.

Vernisáž výstavy Korzo II, na ktoré organizátori pozývajú aj verejnosť, sa koná 16. januára 2015 o 18:00.  Vystavujúci autori: Marta Balážiková,Anna Holaňová, Mária Fükõ, Renata Rehorovská, Dana Révayová, Ida Reindlová, Milan Križan, Luba Suchalová, Zdeněk Šánský, Ida Vychodilová. Umelecké tapisérie si budete môcť pozrieť v Magna Gallery na Teplickej ulici až do 7. februára a diela sú predajné.

(PR, foto: FB Luba Suchalová Harichová)

Prejsť na začiatok