Charitatívny aukčný salón Nadácie ADELI

 Vo štvrtok 20. októbra večer sa v piešťanskom Kursalone konal v poradí už šiesty Charitatívny aukčný salón ADELI.Dražilo sa 50 diel od popredných slovenských autorov.

Všetci milovníci výtvarného umenia, ale aj tí, ktorí chceli jednoducho pomôcť, si tak mali možnosť odniesť z aukcie dielo zo skutočne reprezentatívneho výberu toho najlepšieho, čo momentálne slovenská výtvarná scéna ponúka. Okrem diela však v tomto prípade každého dražiteľa tešil aj pocit, že kúpou pomôže ľuďom, ktorí pomoc skutočne potrebujú.

Vďaka autorom, ktorí venovali svoje diela do aukcie bezplatne a vďaka partnerom podujatia, ktorí zabezpečili veci potrebné na zorganizovanie aukcie, je tak možné výťažok v plnej výške venovať v prospech ťažko telesne postihnutých.

Priamo na aukcii sa predali diela za 12.000 Eur a počas rautu za ďalších 2.000 Eur. Celkový výťažok v prospech 7 detí aj dospelých postihnutých neurologickými poruchami pohybu je tak 14.000 Eur. Výťažok im bude rozdelený rovnakým dielom a použijú ho na úhradu rehabilitačného pobytu v ADELI Medical Centre.

Dražbu zorganizovala Nadácia ADELI, viedla ju Nina Gažovičová z aukčného domu SOGA, ktorý je zároveň aj odborným garantom aukcie. Podujatie moderovali Soňa Müllerová a Miloš Skalka, hudobným hosťom bola Beáta Dubasová.

Aj 6.ročník aukcie dokázal, aká veľmi silná je myšlienka spojenia kvalitného výtvarného umenia a pomoci.

 

Mgr. Miriam Juhanesovičová

Výkonná riaditeľka Nadácie  ADELI

Foto: Nadácia Adeli

Prejsť na začiatok