Charita sa vracia do Magna Gallery v Piešťanoch

Deťom a dospelým s vrodenými aj získanými poruchami pohybového a oporného ústrojenstva alebo poškodením nervového aparátu či viacnásobným postihnutím, pacientom s detskou mozgovou obrnou, so svalovými dystrofiami, autizmom, sklerózou multiplex či po amputáciách končatín – tým pomôžete kúpou výtvarného diela na výstave BazART v Magna Gallery v Piešťanoch.

V galérii v centre kúpeľného mesta nájdete okrem autorských darčekov aj umelecké diela z poaukčnej ponuky Charitatívneho aukčného salóna, ktorý už 11 rokov organizuje Asociácia pomoci postihnutým – APPA. Pomôžete tak zlepšiť kvalitu života ľuďom s telesným znevýhodneným.

„Dostali sme ponuku vrátiť sa k spolupráci s Asociáciou pomoci postihnutým – APPA a radi sme ju využili. Máme tu krásne diela a myšlienka pomoci je skvelá. Spojenie umenia a charity sa nám vždy veľmi páčilo,“ približuje obnovenie spolupráce s APPA Dagmar Ondková, riaditeľka Magna Gallery Piešťany. 

Pod strechou galérie sa nachádza reprezentatívny výber slovenského súčasného umenia. „Vrátili sme sa do priestorov, ktoré poznáme. Niekoľko rokov sme tu robili predaukčné výstavy Charitatívneho aukčného salóna. Spolupráca bola veľmi príjemná a mali sme to tu veľmi radi. Nechce sa mi ani veriť, že charitatívna dražba, do ktorej venujú diela poprední slovenskí umelci, má už 11 rokov. Za toto obdobie sa v zbierke APPA našlo zopár diel, ktoré môžeme v rámci BazARTu vystaviť a ponúknuť ich opäť na predaj,“ povedala Miriam Juhanesovičová, predsedníčka Asociácie pomoci postihnutým – APPA. Výťažok z predaja diel poputuje na všestrannú pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú.

Umelecký BazART otvára svoje brány deväť rokov tradične v predvianočnom období a tento rok potrvá až do konca februára. Potešte svojich blízkych na Valentína alebo pri inej výnimočnej príležitosti originálnym darčekom. Predajnú výstavu môžete navštíviť od utorka do piatku v časoch od 13:00 do 18:00 h. a v sobotu od 9:30 do 12:30 h. 

Doplňujúce informácie:

Magna Gallery – galéria plná energie

Galéria súčasného umenia zameraná na predaj originálov súčasných slovenských a českých umelcov – obrazy, grafiky, solitéry, dizajnové šperky, autorské výstavy.

www.magnagallery.sk

Asociácia pomoci postihnutým – APPA

Pomáha deťom a dospelým s telesným postihnutím od roku 2009. V Klube APPA je dnes združených viac ako 950 rodín s požiadavkou o finančnú podporu na úhradu rehabilitácií, špeciálnych operácií, invalidných vozíkov či zdravotných pomôcok. Okrem finančnej pomoci sa snažíme vniesť do života optimizmus tým, ktorí mali v živote menej šťastia, rôznymi spoločenskými aktivitami.

www.appa.sk

Prejsť na začiatok